INFORMACE O PLANETY NEBO JINÍ ZÁJMY JAKO GALAXIE A VESMÍR .Objevovat černý díry a sluneční soustavy a jiné galaxie.

Vesmírné počasí

Vesmírné počasí.jpg

V rámci programu ESA Space Situational Awareness se segment Space Weather zaměřuje na služby pro vlastníky a provozovatele družic ve vesmíru a pozemní infrastruktury. Služby umožní koncovým uživatelům v široké škále postižených sektorů zmírnit dopady kosmického počasí na jejich systémy, snížit náklady a zlepšit spolehlivost.

V dnešním evropském hospodářství je vesmírným počasím potenciálně ovlivněna řada odvětví, od vesmírných telekomunikací, vysílání, meteorologických služeb a navigace až po distribuci energie a pozemní komunikace, zejména v severních zeměpisných šířkách.

Každý z těchto sektorů potřebuje data a služby o kosmickém počasí spolu s dalším požadavkem, aby tyto služby byly přizpůsobeny jejich konkrétní aplikaci.

 

VĚDA O VESMÍRNÉM POČASÍ
The_science_of_space_weather_20181108_625 (1).jpg

Zemská magnetosféra je oblast vesmíru, které dominuje magnetické pole naší planety. Magnetosféra chrání Zemi před většinou slunečního větru, toku nabitých částic proudících ze Slunce.

Některé částice jsou však schopny proniknout tímto štítem a dosáhnout ionosféry, což vede ke vzniku efektů kosmického počasí, včetně nádherných polárních světel nebo polárních září, stejně jako geomagnetických bouří. Vesmírné počasí má skutečný dopad na naše aktivity na Zemi a představuje značné riziko pro vesmírné cestovatele – robotické i lidské.

Různé vesmírné mise, včetně Cluster a Swarm ESA , zkoumají magnetické prostředí kolem Země a jak interaguje se slunečním větrem.

Mezitím družice sledující Slunce, jako je Solární a heliosférická observatoř ESA/NASA (SOHO) , umístěné v bodě L1 mezi Zemí a Sluncem, monitorují výrony koronální hmoty opouštějící Slunce a měří rychlost slunečního větru ve vzdálenosti 1,5 milionu km. naší planety, asi 1 hodinu před tím, než dosáhne Země.

The-effects-of-space-weather.png

Nabité částice ve slunečním větru mohou poškodit komunikační sítě a navigační systémy, jako je GPS a satelity, které jsou nyní životně důležitými službami lidského života.

Velké výpadky v důsledku slunečních bouří by mohly vést k smrtelným následkům, protože životně důležité satelity mohou být vypnuty a pohotovostní služby zůstanou v temnotě.

Vzhledem k tomu, že vesmírné technologie a komunikační systémy postupují rychlým tempem, vědci potřebují porozumět a monitorovat počasí ve vesmíru, aby přijali vhodné strategie zmírňování, aby se zabránilo katastrofám.

Zemi obklopuje ochranné magnetické pole zvané magnetosféra, které je životně důležité pro obyvatelnost naší planety.

Podle NASA se život na Zemi zpočátku vyvíjel a nadále je udržován pod ochranou tohoto magnetického prostředí.


 

Tato ochranná vrstva je zodpovědná za ochranu Země před slunečním zářením a zářením kosmických částic a také za erozi atmosféry slunečním větrem.

Alexi Glover z kanceláře kosmického počasí ESA řekl: „Tyto nové výsledky pomáhají lépe porozumět procesům v magnetosféře, které mohou vést k potenciálně nebezpečným podmínkám kosmického počasí.

"Porozumění těmto jevům a jejich potenciálním účinkům je nezbytné pro vývoj spolehlivých služeb pro koncové uživatele provozující potenciálně citlivou infrastrukturu."

Magnetosféra Země.png
Swarm-constellatio.png

Data z Clusteru nám umožnila prozkoumat nárazové objemové toky – výbuchy částic v magnetotailu – které přispívají k rozsáhlé konvekci materiálu směrem k Zemi během geomagneticky aktivních časů a které jsou spojeny s prvky polární záře známými jako polární streamery.

"Data z Swarmu ukázala odpovídající velké poruchy blíže k Zemi spojené s propojením proudů zarovnaných do pole z vnějších oblastí obsahujících toky."

"Spolu s dalšími měřeními provedenými ze zemského povrchu jsme byli schopni potvrdit, že intenzivní poruchy magnetického pole v blízkosti Země jsou spojeny s příchodem prudkých objemových toků dále do vesmíru."

LANGUEST

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (375 | 38%)
Ne (312 | 31%)
1000.png
vesmiru.png
epublishing-orange.jpg
Flag Counter
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one